Kootud. Sall. Vigadega.

Elu on näidanud, et mina ja käsitöö eriti hästi ühte lausesse või ühe katuse alla ei mahu, aga loll ei õpi isegi oma vigadest ja pusserdab ikka edasi. Kuna mul uut salli oli vaja (eelmine jäi natuke liiga lühikeseks, kuna lõng sai otsa lihtsalt! :D), siis otsustasin (ja panin isegi uue aasta eesmärkidesse), et koon endale salli. Kui ma oleks osav kuduja, siis ma oleks pannud eesmärgiks, et koon kleidi või kampsuni või midagi muud šeffi. Minusugusele soperdajale on aga isegi sall täiesti paras challenge. Sest et, mis siis ikka salli kudumisel viltu saab minna, right?

Alustasin sellest, et läksin koduküla käsitööpoodi lõnga valima. Tahtsin küll värviüleminekutega, aga kuna neid polnud jällegi üldse täpselt sellise koostisega nagu ma tahtsin, et sall oleks, siis õiget värvi lõnga ei saanud. No hea küll, võtsin siis roosa. Vanust juba üksjagu, võib roosat kanda küll.

Muster. Tahtsin algselt teha samasuguse lehemustriga nagu mu eelmine sall, kuna see lihtsalt meeldib mulle nii väga. Mustrit ei leidnud üles. Võtsin siis vana salli ette ja üritasin sealt pealt lugeda. No loogiliselt võttes ma muidugi sain aru, mis värk on ja mida tegema peab, aga mingi error oli ikkagi sees ja sellest asja ei saanud.

Harutasin üles. Kas ma pean mainima, et tegemist on väga kehvasti ülesharutatava lõngaga? Jep, see läks ühel hetkel keset harutamist katki. No mis siis ikka, liiga suur kadu ei olnud, alustasin uuesti. Mõtlesin, et improviseerin. Õhksilmuseid ja kokkuvõtteid oskan ju teha küll. See ei olnud eriti arukas mõte, mida ma küll mõtlesin?? Harutasin üles. Kas ma pean mainima, et tegemist on väga kehvasti ülesharutatava lõngaga?

Sel hetkel sain aru, et ma võin improviseerida küll, aga teistes valdkondades. Köögis näiteks, lastega mängides jne. Mitte iial kudumises! Läksin garderoobi raamatukastidesse tuhnima (sest et raamatukastid on kolimisest saadik lahti pakkimata, kuna meil ei ole lihtsalt riiulit, kuhu neid raamatuid panna!) ning leidsin väga kiirelt oma kudumismustrite raamatud üles. Nii, sealt valisin kõige rohkem lehemustri moodi mustri ja hakkasin varrastele valu andma.

Esialgu läks kõik väga kenasti, olin keskendunud, lugesin silmuseid, panin tähele jne. Mingil hetkel läksin ülbeks ära ja hakkasin kõrvalolevate inimestega päevakajalistel teemadel vestlema.  Nii. Ja siis mingi hetk vaatan et wattafakk, kuidas need lehed nii pooleks ja viltu on? Aa, midagi läks vahepeal valesti?! Kuna ma selleks hetkeks teadsin, et TEGEMIST ON VÄGA KEHVASTI ÜLESHARUTATAVA LÕNGAGA, siis otsustasin, et ma ei hakka sellega riskima, et lõng puruks on ja pean keset salli otsi kokku sõlmima hakkama. Marko julgustas ka, et kes neid mustreid ikka vaatab, kui sall kaelas ja nii see viga jäi.

Kudusin siis õndsalt edasi oma ühe veaga. Kuni järgmise korrani kui oli vaja suu lahti teha ja midagi arvama hakata. Wattafakk, mis nende lehtedega on? Nagu KUI LOLL PEAB OLEMA, et nii lihtsat mustrit sassi ajada?! JÄLLE?! Okei, kaelas keegi ei märka, et auk on vales kohas…

Kokku ahastasin oma tähelepanematuse tõttu vist oma 4-5 korda, kuid pean tunnistama, et kui just tikutulega taga ei otsi (mida ma ei tee, sest et sall läheks muidu lihtsalt põlema), siis ega ma neid vigu nii lambist ei näe küll. Sall sai õnnekombel lõpuks kenasti valmis, on hea, soe ja pehme ning sobib imehästi mu sinise pintsakuga kokku 🙂 Kanna või kevadelgi!

Selle aasta kudumissoovile tegin linnukese ära, rohkem pole mul midagi kududa vaja 😀 Kuigi jah, seal on ka mingi selline klausel, et poistele võiks midagi teha.. mis see küll olla võiks, mis peast halliks ei võtaks ja samal ajal nagu normaalne ka oleks. Polevistolemas 🙂

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s