Ilublogi.ee

Kui arvestada minu ca 8 aasta pikkust töökogemust ilumaailmas, siis poleks ju üldse imelik, kui ma ühtäkki hakkaksin ilublogi pidama? Loogiline, eks? Chill ja relax, ma ei tee seda! 🙂

Et kõik ausalt ära rääkida, pean alustama sellest ajast, kui ma veel Tradehouse Ilukaubamajas töötasin ja meil tuli idee teha Tradehouse Ilukaubamaja ilublogi. Mina kui copy olin projekti eest vastutaja ja nii ma selle skeleti kallal pusisin. Mingil hetkel oli mustand nii valmis, et oli õige hetk domeeni aadress registreerida ja toorikut päriselus testima hakata. Ja siis tuli dilemma: millist aadressi valida?

Turundusgurud nõudsid, et aadress oleks selgelt Tradehouse’iga seostatav ja ütlesid, et blog.tradehouse.ee on kõige parem valik ever. IT üritas neid küll veenda, et Ilublogi.ee (mis täiesti uskumatul kombel on saadaval) on tunduvalt lihtsam, tabavam, eestikeelsem ning SEO-tavam, aga kuna selles nimes ei olnud kuskil Tradehouse’i mainitud, siis jäi see nimekonkursil viimaseks. Mis siis, et sisu oleks olnud niiehknaa pilgeni Tradehouse’i täis. No see selleks. Ma ei hakanud ka võitlema ja kui blog.tradehouse.ee otsus oli 100% kindel, siis mõtlesin endamisi, et ikka pagana kahju, et nii hea aadress raisku läheb. Registreeriks endale, kui sellega ainult midagi mõistlikku peale oleks hakata. Aga mida? Ilublogi pidamine mul karjääriplaanis ei ole, selleks aega ega liiga palju huvi ka mitte. Aga mida muud sellega teha??

Mõtlesin natuke ja välja mõtlesin: teeks sellise lehe, mis koondaks kõik Eestis tegutsevad ilublogi(ja)d. Nii ei pea erinevatel lehtedel käies oma aega raiskama, vaid saab kogu info ühelt lehelt kätte. Leht uuendab ennast automaatselt ning blogilistis olevate lehekülgede värskeimad postitused ilmuvad iseenesest Ilublogi.ee lehe etteotsa. Lihtne! Kuna Tradehouse’iga huvide konflikti ei olnud, siis ei pilkunud ükski silm, kui selle domeeni endale ära registreerisime.

Ja rahu: ma ei avalda teiste inimeste positusi enda nime alt, Ilublogi.ee lehelt suunab täisartiklit lugema alati originaalautori lehele. Nii et võidavad kõik.

Minu lemmikosa kogu selle mõtte juures oli see, et pärast lehe progemist, kujundamist ja mootori töölesaamist (mida ju ei teinud ka ma ise) ei ole vaja endal enam midagi teha! Sellest on saanud mul sõbrannaga juba väikestviisi koodlause: ise ei pea midagi tegema! Edaspidi teemegi ainult selliseid projekte 😉

Nüüd on fännileht ka facebookis: Ilublogi FB lehekülg

Teretulemast jälgima ja sharing is caring nagu on moodne (ja ilus) öelda! 😉

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s