Nimi koerale

Kui me olime Markoga omavahel enam-vähem kokkuleppele ja otsusele jõudnud, et me ikkagi võtame praegu kohe koera, siis tundus kõik korraks kena ja tore. Kuni kerkis see küsimus, et “Mis me koerale nimeks paneme?” Mul ei oleks midagi selle vastu, et kutsuda koera selle nimega, mis tal passis kirjas on. Meie omal oli see “Idee” ja kuidas me ka ei mõelnud, ei suutnud ette kujutada, et me “Idee-Idee” hüüame ja selle peale koer kohale jookseb. Pigem vaatavad kõrvaltvaatajad, et täitsa lolliks läinud: “Neil tuli mingi mõte ja nüüd karjuvad sellest siin!” Ja kuna õige eestlase jaoks on kõige tähtsam ikkagi see, mida teised temast arvavad, siis hakkasimegi teisi koeranimesid kaaluma 🙂

Panin siis google‘sse mingisuguse “female dog names”  ja “female german shepherd names” (bitch ei julgenud panna, mine tea, mis materjali google selle peale leiab?!) ja ei uskunud oma silmi, kui palju bestpuppynames.com jms analoogseid aadresse välja tuli. Hämmastav! Tegin esimesele lahti, scrollisin poole lehe peale ja bämm: Bianca. Minu valik oli tehtud! Marko vaste sellele oli Lexus, mis iseenesest oleks täitsa ilus nimi kui ta samal ajal automark ei oleks. Panime mõlemad üksteise nimedele veto peale ja otsisime edasi.

Kuna mulle väga meeldib selle koeratõu selline, kuidas nüüd öeldagi, soliidne väljanägemine ja valge karvkate, siis mõtlesin, et ehk annaks panna nime, mis annaks seda valget mingis mõttes edasi (Bianca muidu vastaks sellele tingimusele, daa). Mõtlesin igasuguseid Lumi ja Säde ja Iglu 😀 ja Alaska jms nimesid, aga need olid lõpuks nii jaburad, et paberile nad jäidki. Pealegi pannakse neid nimesid tänapäeval väikestele tüdrukutele ja oh neid veidraid hetki siis! Veenus? Sellega seostub mingil põhjusel mulle Venus Williams, kes ei ole just eriti valge, nii et minu ajus need seosed põrkusid. Mis variandid siis veel on?

Selle aja peale hakkas Marko siiski vaikselt leppima, et koera nimi võibki olla Bianca, kuna noh, happy wife, happy life siiski, eksole. Mina aga üritasin ennast ette kujutada seda nime ütlemas ja takerdusin “ia” lühendisse selles nimes. Avatasin, et kui Bianca öelda, siis see “i” tuleb seal üsna ebamugavalt, eriti kui peaks mitu korda järjest hõikama. Hmm… Banka ei kõlba aga kuskile..

Kutsikas oli juba paar päeva meie juures olnud, kui otsisime taas internetist erinevaid nimesid ja Marko küsis, et mida ma Gaia nimest arvan. Ütlesin, et see mulle ei meeldi, aga Hera on okei (olin ka eelnevalt silmadega üle Vana-Kreeka jumalate lasknud). Ja Hera ta nüüd ongi. Hea nimi selles suhtes, et on lühike, lihtne ja ei tohiks olla ühegi kuulekuskäsklusega sarnane. Ruubenile muidugi paras trikikas, kuna tal see R-täht ei tule veel sugugi nii hästi kui võiks. Aga võib-olla ongi parem, saab igapäevaselt harjutada.

Nii saigi Hera endale päris oma nime. Kuigi ega ma päris lõpuni kindel ei ole, et ta kuskil sisimas siiski pisike Bianca ei ole… 🙂

4 thoughts on “Nimi koerale

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s