Ökopunn

Kui ma ca poolteist aastat tagasi endale uut autot otsima hakkasin, siis oli peamiseks kriteeriumiks ökonoomsus. Nii ma luukpärasid (sest et suuremat polnud vaja) vaatama jäingi, kuigi olgem ausad, need on mulle mingitel (ilmselt ainult naistele arusaadavatel) põhjustel alati meeldinud.

Kuna ostuga oli kiire-kiire, siis pidin valiku tegema sisuliselt loetud päevade-tundide jooksul ja nii valisingi välja Opel Astra, mis oli ainsana mulle sobivas hinnaklassis olevatest sõidukitest uue põlvkonna välimusega ning nägi kõige nunnum ja viisakam välja. Kõige uuema väljalaskeaastaga oli ka, mis andis mulle justkui lisakindlustunde, et ei temaga lähiajal midagi koledat juhtuma hakka.

Ja ega väga ei olegi hakanud, peale selle et klassipesuvedelik saab vahepeal otsa, aeg-ajalt tuleb rehve vahetada-pumbata ning hoolduses käia. Ja midagi oli nagu veel? Ah jaa, diislit tuleb vahepeal paaki juurde panna 🙂

Kui nüüd selle peamise ostupõhjuse – ökonoomsus – juurde tagasi tulla, siis täitsa pekkis, kui ökoauto mul on! Mootor on Astral 1,3L diisel, 70kw. Jah, kiirendusvõistlust ma ei võida, aga samas hätta nagu ka kuskil ei jää. Linnas täiesti mõnus ja hästijuhitav masin, maanteel, tõsi, peab möödasõidud ehk natuke põhjalikumalt läbi mõtlema ja planeerima.

Tankimist peab ka viimasel ajal juba pikemalt ette ja läbi mõtlema hakkama, kuna ma tangin nii harva, et mul ununeb vahepealsel ajal ära, kummal pool mu autol kütuseluuk asub 😀 Naljakas probleem, aga kui ma tean hommikul, et täna tuleb kütust võtta, siis teen enne sõitma hakkamist tiiru ümber auto ja tuletan meelde, kuidas ja kuhu see püstol käiski.

Ja vot see hetk, kui ma sain aru, et ma tõepoolest ei mäleta, millal ma viimati tankisin või kummal pool kütuseluuk asub, oli see, mil sain kinnituse, et olen endale tõepoolest ökoauto ostnud 🙂

4 thoughts on “Ökopunn

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s