Ruuben viskas 5!

Sünnipäev pole õige sünnipäev ilma hommikuse üles laulmiseta. Leppisin Priiduga kokku, et ärkan ise 6:30, käin kiirelt Heraga õues ja kell 7:00 laulame juba Ruubeni üles. Tundus nagu plaan. Hommikul ärkasin selle peale, et kellegi nägu oli mu näos kinni ja mulle sosistati väga valjult kõrva:

“KAS SA EI OLE ÄRA UNUSTANUD, MIS PÄEV TÄNA ON?! KAS SA MULLE KINGITUST EI TAHAGI ANDA??!!”

Jah, see oli Ruuben, kes oli ärganud 6:15 ja kogu logistika segi paisanud. Plaan B! Ütlesin Ruubenile, et ta nüüd kähku ülepea teki alla läheks ja nina ka sealt välja ei pistaks, enne kui ma luban. Jooksin kähku kingi järgi, äratasin teised ja siis laulma! Ruuben oli sõnakuulelikult kogu selle aja peadpidi teki all ja julges välja piiluda alles siis kui “Palju õnne sulle…!” hakkas kostma. Ja oi millise maia näoga ta sealt välja tuli!! 🙂 Kink kätte antud ja kallistused samuti, kribistas-krabistas ta kingituselt paberid enne ümbert ära, kui ma arugi sain. “Täiega jess! Lego Ninjago! Ooooo!” Ausad emotsioonid ja meil ka tuju hea, et temal tuju hea 🙂 Pärast lühikest jalutuskäiku koeraga panime selle kingituse koos kokku. Tulemuseks kindlasti tema siiani suurimate mõõtudega Legomonstrum 🙂

Ülejäänud päev kulges minul peamiselt õhtuseks peoks ettevalmistusi tehes. Kuigi ma nullist kartulisalatit ei teinud ja vege-käsitöö-hamburgereid ka mitte, siis aega võtsid kõik nipet-näpet asjad ikka. Juurviljavaagen, puuviljavaagen, tordi kaunistamine jne jne. Kui mingil hetkel tundus, et ma ei jõua üldsegi õigeks ajaks ja üheskoos kõigi oma närvirakkudega selle asjaga valmis, siis tegelikult jõudsin tööde vahepeal sünnipäevalast nunnutamas käia, koeraga jalutamas, duši all ja ka esimese korruse tolmuimejaga üle tõmmata. Ja isegi siis jäi natuke veel varuaega. Mõnus!

Sünnipäeva pidasime sellises ägedas kohas nagu Hiirte Tuba. Koha leidsin ausalt öeldes tutvuste kaudu, kuna täiesti juhuslikult mu klassiõde koos oma mehega selle projekti taga on. Tuba ise on väga mõistlike mõõtmetega, nii et sünnipäevale võib kutsuda kasvõi 50 inimest: kõik mahuvad ära. Samas ei ole ka 15 inimest liiga vähe. Mänguvõimalused on ägedad, turnida ja peitust mängida sai ka ning absoluutselt terve õhtu vältel sai mängida jalgpalli. Kui ma enne pidu väheke pelgasin seda, et peole tulevad päris suure vanusevahega külalised, siis peo käigus oli selge, et see mure oli asjatu: kõigil olid näod nalja täis ja juuksed märjad. Märjad juuksed ja märg särk tunduvad olevat õnnestunud lastepeo üks tunnusmärke 🙂 või siis on meie tutvusringkonda sattunud kuidagi sellised lapsed, kelle jaoks võiks peo korraldada ka täiesti tühjas, kergelt polsterdatud seintega angaaris, kus saaks kolmekümnekesi ühte palli taga ajada ja niisama ringi maadelda. Peaks proovima.

Hiir käis ka peolt läbi ja tekitas natuke elevust (eriti täiskasvanutes), kuigi mulle tundus, et lapsed said isekeskis täiesti edukalt hakkama. Jah, sünnipäevalaps sai ka muhu pähe, aga seegi tundub, et käib ühe korraliku peo juurde.

Kõik külalised said lahkudes kaasa tänupaki Ruubenilt ja te oleksite pidanud laste nägusid nägema, kui nad said aru, et nad said 2,5h arutult ringi joosta ja selle eest veel kommikoti koju kaasa. Hindamatu! 😀 Ja mul hea meel, et nii rüblik isiklikult kui ka kõik kutsutud külalised näisid peoga rahul olevat. Loodetavasti tuleb siis ilus uus eluaasta! 🙂

2 thoughts on “Ruuben viskas 5!

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s