Kuidas vahetada perearsti

Kui päris ausalt öelda, siis ma ei mäletagi, millal ma viimati oma perearsti juures käisin. Lastega, jah, tuleb ikka arstil käia, kuid ise pole ammu enda arsti juurde sattunud. Üheks põhjuseks kindlasti see, et ma ei ela faktiliselt selles piirkonnas, kus mu perearst töötab ja tema juurde minek on lihtsalt tülikas ja kauge. Teiselt poolt vaadatuna ei külastanud ma teda ka varem eriti meeleldi, pigem alles siis, kui tundus, et nüüd tõesti enam mitte midagi muud üle ei jää ja ise mitte kuidagi terveks ei saa. Siis läksin ja istusin tema kabinetti, kuulasin ära jutu, kuidas mul on põletik (mida ta järeldas kunagise vereproovi järgi, mille tulemused talle alati esimesena kätte jäid) ja küsis, mis ma arvan, mis ravi mul vaja on. Well, kui ma oskaks ise ennast ravida, siis ma ka teeks seda, eksole!

Minu viimane kokkupuude selle asutusega jääb vist umbes kahe aasta tagusesse aega, kui mul oli suvel äkki ja kiiresti perearsti nõu ja abi vaja. Tervisekeskuse administraator andis ainult talle omase mahlase ükskõiksusega teada, et arst on puhkusel ja pole üldse teada, kuna tuleb ja et mida ma üldse tahan? Sellest ajast alates olen ma tõsisemate asjadega pöördunud erakliinikutesse. Aastas korra või paar olen ikka käinud ning ca 70€ arve bronhiidi ravimise eest on reaalsus. Samas on teenindus kiire, viisakas ja tulemused ilma tüsistusteta. Olgem ausad – kui oled mitu kuud järjest erinevate hingamisteede haiguste käes vaevelnud, siis võib selle 70€+ maksta küll, et terveks saada.

Kaks nädalat tagasi tekkis järsku taas vajadus perearsti järele ja mõtlesin, et maksku mis maksab, aeg on endale uus perearst leida. Keegi, kes oleks tubli ja pädev ja kodule lähedal ka. Mõeldud-tehtud. Kõigepealt muidugi googeldasin ja möllasin tükk aega, et leida üldse infot, kes Viimsi vallas sellist teenust pakuvad. Kui see info leitud, hakkasin googeldama seda, kuidas siis reaalselt perearsti vahetada ja mida selleks tegema peab. Ütleme nii, et sai omajagu palju googeldatud 🙂 Lõpuks leidsin sellise lehekülje nagu “Perearsti nimistud“, kust sai erinevate perearstide kohta juba rohkem infot.

Edasi läks nii, nagu minul ikka 🙂 Küsisin tuttavate käest, keda kindlasti vältida tasuks ja keda nad soovitavad. Esimese soovituse nimi uljalt käes, kontrollisin nimekirja, et näha, et just temal on kõik kohad täis ja ühtegi uut patsienti nimistusse ei lisata. Imelik küll, aga mulle ei tulnud see erilise üllatusena 🙂 Pöördusin siis teise allika poole, kust sain kaks nime, keda vältida ja kaks, keda võiks proovida. See oli juba väga hea saak! Tegin siis kahe sõelale jäänud arsti vahel “üki-kaki-kommi-nommi” ja saatsin avalduse teele. Paar päeva pidin ootama ja siis tuli see vastus, mida minu puhul arvata oligi 🙂 Et neil on vabu kohti küll, aga neid on vähe ja reserveeritud juba olemasolevate patsientide tulevastele pereliikmetele. Nojah 🙂 Kolmas kord peab vedama. Saatsin täna siis uue avalduse juba kolmandale perearstile ja sealt tuli paari tunniga ka vastus: alates 1.juunist olen nimistusse arvatud ja võin soovi korral vastuvõtule minna! Ainult paar aastat läkski mul selle lükkega aega, jee! 😀

Natuke on nagu imelik tunne ka, et mul ongi vähem kui kuu aja pärast kodulähedane perearst, kes pidi veel tore ja vahva ka olema (see läheb muidugi testimisele) ja kõik maailma haigused ära ravima. Täiesti uskumatu! 🙂 Vahel on rõõmuks nii vähe vaja 🙂

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s