Kaasamõtlejad

Mulle meeldib, kui poisid minult päevakajalistel teemadel nõu ja aru pärivad või kuuldud reklaamide üle arutlevad. Reklaamide sõna- ja keelekasutuse üle juurdlemine on ilmselt filoloogi/turundaja kiiks ja seda teen ma niikuinii. Tore, kui saan oma arvamust nii nutikate tegelastega vahel ka jagada. Või olid nemad nutikad ja küsin mina nõu? Vahel ei saagi aru.

Viimati arutasime telekast nähtud Roundup geeli üle, mis lubab igaveseks hävitada kogu aias oleva umbrohu ja seda kõigest ühe puudutusega. Priit küsis, et miks me seda oma aias kasutada ei võiks, meil on ju ka võililli. Mina arvasin, et kui see mürk nii tugev on ja ainult lehele panekust piisab, et taim koos juurtega hävitada, mida ta siis laste paljaste varvaste ja koera ninaga näiteks teha võiks? “Nojaa,” oli Priit nõus “siis läheks geeline jalg beebijalaks tagasi. Üks on normaalne jalg, teine on beebijalg.” “Jah, ja siis on kaks beebijalga,” piiksus Ruuben enda arvates vist beebihäälega kõrvalt kaasa “beebi, beebi, beebi, beebi!” Ühesõnaga otsustasime, et see ei ole kõige parem mõte, kuna beebijalgadega batuudile asja pole ja sinna ju ometi minna tahaks.

Viimase tähelepaneku reklaamimaailmast tegi Ruuben kuuldes Taffel krõpsude reklaami, mille viimane lause on midagi sellist nagu “söö õiget asja!” Ruuben hakkas selle peale kõva häälega ja nördinult protesteerima: “Emme!!! KUULSID, mida ta ütles??? Aga krõpsud pole ju õige söök!!!” Tänasin mõttes kõigevõimsamat ja kiitsin Ruubenit. Jah, ma tean, et see arusaam tõenäoliselt möödub ja krõpsu söövad nad ju ikka, kui kuskil võimalus avaneb, aga meeldiv tähelepanek ikkagi. Laps kuulis midagi, mis tema arusaamadega kokku ei läinud ja tõstis kisa. Lootus on, et see omadus laieneb ka reklaamimaailmast väljaspoole. Minu ülesanne on tagada, et tema arusaamad ja põhimõtted oleksid võimalikult kvaliteetsed ja head 🙂

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s