Öörännak

Pean ütlema, et ma olin väga skeptiline, kui tehti ettepanek Öörännakul osaleda. Matkata on muidugi vahva ja tore, aga 19km+ ja öösel pimedas ei pruugi olla just kõige meeldivam kombo. Tõenäoliselt on tegemist mingisuguse lapsepõlvetraumaga “lastefilmist” Nukitsamees, kus pimedasse metsa eksinud lapsed lihtsalt nõiakoopasse veeti ja tööorjadeks tehti. No igatahes ei ole mõte pimedast metsast kõige meeldivam ja see hirm painas mind juba detsembrikuisel jõulumatkal. Kuna aga kõik teised olid väga entusiastlikult rännakule minemas, siis ma ei tahtnud ainuke mömm ja töllakas ka olla ja olin nõus. Seitsmekesi peaks ikkagi julgem olema ja tegelikult tundus mulle natuke, et võib tulla täitsa vahva seiklus ja challenge.

Seda, et tegemist ei ole jalutuskäiguga pargis, vaid et ongi challenge kinnitasid ka kõik ilmaennustused. See kõlab ju ainult loogiliselt, et kui enne Öörännakut on olnud kaks nädalat Eesti mõttes täielikku troopikat, kus on võimalik suisa jope seljast ära võtta, siis just sel päeval sajab täiega padukat. Kuna vahetult enne üritust haigeks ei õnnestunud jääda ja palavikku ei tekkinud, siis otsustasime, et Öörännakus osalemisest veel hullem saab olla ainult see, kui kõik teised selle katsumuse edukalt ära teevad ja terve ülejäänud aasta meid narrivad. Seega, veidike vastumeelselt, kuid kogunesime ikkagi ca 19 paiku Kõrvemaale. Kiire kohv ja/või energiajook sisse ja kell 20:06 anti meile start.

Mängu mõte on iseenesest väga lahe. Loomulikult on mingi salapärane missioon ja küsimused/ülesanded, mis tuleb mängu jooksul ära lahendada. Stardis antakse kätte põhikaart ja abikaart. Täpselt ei mäleta, kumb neist kumb oli, aga ühe peale olid märgitud kõik numbitega punktid, ning teist sai vastavalt vajadusele ise täiendada (reaalselt vajaminevaid punkte peale märkida). Stardis oli teada ainult esimene kontrollpunkt ning igas kontrollpunktis selgus järgmise kontrollpunkti number, kuhu siis minna tuli. Iga 4. kontrollpunkti järel oli mängupunkt, kus sai lisapunkte loogilis-matemaatiliste ülesannete lahendamisega ning kust suunas järgmisesse mängupunkti. Veidi meenutas Exit Roomi, kuigi nendes ruumides tuleb tunduvalt vähem ringi kõndida 😀

Kuskil kella 22 paiku jäigi vihm suures plaanis järgi, õhk oli üsna soe ja jalad märjad. Kohati liikusime mööda üsna märgasid alasid ning kui mööda ühte sihti minnes järsku kaardilugeja avastas, et “seda järve küll siin ees ei tohiks olla”, siis oli esimene tõsisem WTF hetk. Kaarti uurides selgus, et keerasime ühe sihi võrra liiga vara ära, kuid otsustasime siiski mitte tagasi pöörata. Paarist oosist ca 75 kraadise nurgaga üles-alla, “siin lõppeb tee ära, siis vasakule ja siis olemegi peaaegu jälle järje peal” ning tõepoolest leidsimegi järgmise kontrollpunkti üles. Aga see oli tõesti hetk, kus tundus, et peale meie pole metsas mitte kedagi: ei ühtegi häält, ei ühtegi võõrast taskulambihelki. Sel hetkel kickis Nuktitsamees veits sisse, aga tänu Google Maps’ile, Endomondo’le ja “ilmastikukindlatele” kaartidele leidsime õige suuna ikkagi üles.

Kokkuvõttes näitas Endomondo läbituks 22km ja ajaks 4 tundi, 47 minutit. Tempo oli stardist alates väga korralik ning mäest alla liikudes kasutasime ära füüsikaseadusi ning lasime jalgadel joosta. Kui distantsi alguses tundus see väikese ülbusena, siis pärast 12 kilomeetrit andis väike jooksusamm jalgadele vajalikku puhkust ning mõjus kosutavalt.

Üks ettepanek korraldajatele ka: on väga ülekohtune tunne saada pärast ca 22km diplom LÜHIKESE RAJA läbimise eest. Lepime kokku, et 22km ei ole LÜHIKE rada. See võib olla LÜHEM, aga kindlasti mitte LÜHIKE! 🙂

Järgmine öörännak pidi tulema novembris ja kui tekkis väike mõte, et võiks ka proovida, siis siin üks väike näidisülesanne mängupunktis lahendatud ülesandest:

2016-05-14 21.08.28
Meeskond 1 lahkus punktist A, läbis kõik peatuspaigad ühe korra,ööbis kõigis ühe öö järjest ning lõpetas punktis A. Meeskond 2 lahkus punktist B, läbis kõik peatuspaigad ühe korra, ööbis kõigis ühe öö järjest ning lõpetas punktis B. Mõlemad ööbisid 5. ööl peatuspaigas L ning ka järgmine öö veedeti ühises kohas. Millises kolmes punktis (lisaks L-ile) ööbisid meeskonnad samaaegselt?

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s